IT poradenství a Google Workspace

Klienti o mně říkají

Pavla Mináře jsem využil jako IT konzultanta nesčetněkrát a ve všech případech jsem byl s jeho prací 100% spokojen. S počítači dělám dobrých 25 let a má zadání tedy rozhodně nepatří mezi ta jednoduchá. Přesto se s nimi Pavel vždy dokázal vypořádat na jedničku s hvězdičkou. I když se stalo, že první doporučení nezabralo, nepolevil a hledal řešení ve spolupráci s dalšími experty tak dlouho, až jej nalezl. Pavel Minář je IT poradce snů, bez přehánění!
Robert Vlach – poradce a provozovatel portálu Na volné noze
Nepotkávejte své hrdiny, říkali. A měli pravdu. Jakmile jednou zkusíte Pavla, už nemůžete jinak. V hloubi duše už budete navždy vědět, že vám to nikdo jiný líp neudělá. Dokonce i tu migraci na Google Workspace jsem si užila.

Michelle Losekoot – digital storyteller
Při implementaci Google Workspace v Taste jsme vlastně neuvažovali o nikom jiném, než o Pavlovi. I přes poměrně velký rozsah implementace vše proběhlo hladce. Pavel vám na rozdíl některých konzultantů nedá možnost zažít dobrodružství společného objevování neznáma. Dobře zná cestu, po které vás při implementaci vede. Velmi oceňuji to, že nás varoval před slepými uličkami, do kterých bychom bez něj nejspíš vešli. Nenechal nás dělat věci neefektivně, ve všem byl systém a musím zmínit schopnost rychle reagovat v situacích, které si to žádaly. A když už jsme v pár případech byli přece jen nuceni řešit něco s podporou Google, bylo to přes Pavla snadné a rychlé. Děkujeme!
Honza Makovička – Co-founder & CEO at Taste
Pavel mi pomáhá lépe ovládat Google Workspace a dělá to naprosto skvěle. Krom toho, že umí skvěle a prakticky vysvětlovat, jak používat věci jako Gmail či Google kalendář (což jsem čekal), tak také umí naprosto úžasně inspirovat k tomu, aby člověk začal jinak přemýšlet o tom, jak věci dělá a jestli by je nemohl dělat lépe (což je úžasný bonus, který jsem nečekal). Spolupráci s Pavlem mohu jednoznačně a nadšeně doporučit!
Bronislav Sobotka – nadšený učitel angličtiny z Brna
Predtým sme spolupracovali s iným, veľkým resellerom Google Workspace a už sa to s nimi nedalo vydržať :) Som rád, že sme sa dohodli s pánom Minářom. Je na neho spoľah, rýchlo reaguje a máme v ňom stabilného partnera.
Štefan Polgári – Managing Director Dognet & Ecommerce Bridge
Narazili jsme na Pavla díky výborným referencím a musím potvrdit, že nelhaly. Jeho zájem, nasazení a prozákaznický přístup je neobvyklý. Postaral se o to, že pro zaměstnance byl přechod na G Suite hračkou. Dokonce se mu podařilo vymyslet řešení, které nám ušetřilo nemalou částku. Doufáme, že se nám s jeho pomocí G Suite podaří nastavit tak, že rutinní práci přenecháme strojům a budeme se moci věnovat zákazníkům, o které nám jde především. Díky Pavle!
Vít Březina – Horský hotel Sepetná
Pavlovo školení bylo perfektní, jen pro mé velmi specifické požadavky ne úplně to pravé ořechové. Proto jsme se domluvili na předplaceném privátním poradenství a jsem obrovsky spokojená. Mám svého IT poradce, na kterého se mohu obrátit kdykoliv mě při práci pozastaví „počítačový problém“. Takto řešíme přesně to, co potřebuji a sama se mohu plně soustředit na svoji práci. Pavel reaguje okamžitě, jeho řešení fungují a díky pohodě a vtipu, kterými hýří, se ještě vždy dobře pobavíme.
PharmDr. Margit Slimáková – specialistka na zdravotní prevenci a výživu
G Suite jsou velmi rozsáhlé téma, které se ne vždy podaří předat účastníkům na jedničku. Ne však v případě tohoto kurzu. Pavel se soustředí na klíčové vlastnosti a možnosti, které využije skutečně každý. A přidává řádnou dávku osobních zkušeností, díky kterým máte stále co vstřebávat. Pokud se chcete dostat do světa praktického využití G Suite, neváhejte a Pavlovi se ozvěte.
Daniel Gamrot – Lektor a konzultant osobní produktivity
Kurz G Suite od Pavla Mináře předčil moje očekávání. Byl to komplexní kurz se spoustou velmi názorných příkladů, kde bylo vše jasně a srozumitelně vysvětleno. Díky kurzu jsem objevil spoustu cenných tipů pro Google aplikace, které mi určitě pomohou zvýšit moji osobní produktivitu. Mnohé z nich jsou velmi jednoduché, jen si je člověk musí uvědomit a zavádět do praxe. Pavel Minář je opravdový profesionál a mohu jej s naprostou jistotou doporučit.
Jan Kyzlink – UX/UI designér pro weby a mobilní aplikace
Školení G Suite Pavla Mináře patří k těm nejlepším školením, které jsem kdy absolvoval. Své hluboké znalosti dokáže předat záživnou formou, čehož si cením dvojnásob. Za pochodu jsem si ladil Gmail, osahal jsem si klávesové zkratky, naučil se pracovat s předpřipravenými odpověďmi. Pavel nám ukázal pokročilé používání Google aplikací, aby pracovaly pro nás bez větších složitostí. Např. tohle doporučení diktuji hlasem – šetřím čas.
Luboš Moravec – copywriter a rešeršér pro domácí cestovní ruch, krajinoznalec
Na IT odborníky veřejnost nahlíží často jako na “lidi z jiné planety”. Pavel Minář je nejen odborník na Google Apps, ale hlavně člověk se zdravým selským rozumem, s citem pro komunikaci s laiky i profesionály a velkou trpělivostí, která je vždy provázena úsměvem. Pavel pro tým zaměstnanců a dobrovolníků našeho Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením připravil vstupní konzultace a rozhovory s manažery dílčích projektů, dle kterých zjistil, co bychom potřebovali, využili. Po rozhovorech s dílčími členy týmů zjistil, v čem tápeme, v čem by bylo třeba udělat ještě analýzy, ze kterých by vyplynula jasná a reálná potřeba dílčích Google aplikací v našem nadačním týmu. Pro zpracování všech dat a dalších konzultací s mými kolegy pro nás Pavel připravil dvě školení na míru. Školení vedla ve fondu k malému zemětřesení – kompletnímu přechodu celého nadačního fondu na Google Apps, které nám výrazným způsobem zjednodušily práci a šetří čas. Pavel je i po našem přechodu na Google Apps stále „při nás“. Ač se neznáme příliš dlouho, celý nadační tým ho vnímá jako jednoho z nás. A to u nás není úplně běžné…
Hana Potměšilová – Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením
Oceňuji tvůj projev. Až kolem 16 hodiny jsem si uvědomila, že vůbec neztrácím pozornost. Bylo to živé, vtipné a informace nechyběly. Líbilo se mi, že jsi skoro pro každého vymýšlel praktické použití, že jsi nás do toho „zatahoval“. Líbil se mi servis, příjemné prostředí a atmosféra, kterou jsi od první chvíle tvořil.
Radka Buryšková – Fyzioterapeutka a lektorka Školy pánevního dna
Pavel nás s týmem Impact Hubu Brno proškolil na Gmail, Google Disk a Kalendáře. Vzhledem k tomu, že to opravdu denně používáme v práci, tak nám všechny vychytávky, které jsme se od něj naučili, zjednodušují život. Hrozně si cením toho, jak je Pavel zapálený do toho co dělá, je schopný školit do večera a pořád zvládá sypat vtípky z rukávu a k tomu odpovídat na všechny naše možné i nemožné otázky. Je ochotný nám poradit kdykoliv si nevíme rady a je vidět, že opravdu ví co dělá, všechno zakládá na dlouholeté praxi a hlavně, že ho to baví. Díky!
Kateřina Martínková – Impact Hub Brno
Pavel je fakt kapacita! Gmail a spol. používám přes 10 let. Proto jsem na školení jel s tím, že budu spokojený, pokud se dozvím 5 vychytávek. Když si pročítám své poznámky ze školení, vidím jich tu přes 60! Dost mě zaujal i přesah do sebeřízení. A líbilo se mi taky to, že dokázal ukočírovat čas – řekl vše, zodpověděl dotazy a skončil včas. To se moc často nevidí.
Roman Věžník – copywriter
U Pavla Mináře jsem hned od začátku oceňovala flexibilitu a ochotu vyjít vstříc. Jako vzdělávací instituce jsme přecházeli na Google Apps v době letních prázdnin a potřebovali jsme úvodní školení ještě v srpnu před zahájením školního roku. Přesto, že to bylo již na poslední chvíli, uměl pan Minář najít vhodný termín. Školení probíhalo ve velmi příjemné a tvůrčí atmosféře. Bylo mezi námi i pár skeptiků, kteří se nechtěli pustit Outlooku a dávali to zpočátku zřetelně najevo. Ale již během semináře postupně roztávali a po dvou dnech, kdy si nový systém osahali, mně volali a děkovali. Na Pavlu Minářovi si kromě naprosto profesionálního a vstřícného přístupu a jeho znalostí v problematice, nejvíce cením jeho dovednosti strhnout posluchače, získat je pro věc. Během jednoho odpoledne ovlivnil postoje několika lidí ke zpracování mailů a ukládání dat a posunul jejich myšlení o míle kupředu.
Ing. Jana Králová, ředitelka ZŠ Židlochovice
Pavla Mináře znám delší dobu a několikrát jsem měl možnost s ním diskutovat na téma Google Apps. Přestože jsem jeho služeb zatím nevyužil, tak mi v této oblasti (i když jsem technik) pomohl několika tipy, které mi značně ulehčují život. O jeho znalostech této problematiky díky tomuto vůbec nepochybuji a jelikož ho znám také jako člověka, tak jej mohu vřele doporučit.
Bc. Daniel Dimitrov – webový vývojář a konzultant se specializací na Ruby on Rails
Když jsme dostali nabídku na zavedení Google Apps do firmy s cenou a objasněním všech výhod, tak jsme si v začátcích nebyli jisti, že tento krok povede ke zlepšení fungování naší společnosti. Již po prvním školení většina našich zaměstnanců byla mile překvapena vstřícností a znalostmi Pavla Mináře a náklonost nás a našich zaměstnanců se čím dál víc prohlubovala. Po dvou měsících používání Google Apps musíme říct Pavle díky. Jsme rádi, že jsme tě oslovili a že jsi nám pomohl se zavedením této služby. Zcela jistě budeme tvoje služby doporučovat i našim známým.
Lukáš Mičo – vedoucí obchodního oddělení SUN SYSTEM
Pavla jsem si vybral na základě referencí na portálu navolnenoze.cz – nelhaly. Také chci jednu přidat a říct, že jsme si vybrali perfektně.

Je jasné, že Google Apps má zvládnuté perfektně a nejen je, ale i jiné nástroje pro řízení procesů ve firmě. Velkou Pavlovou devizí je, že umí správně analyzovat a vyhodnotit potřeby firmy a dle toho nadstavit jednotlivé nástroje.

Nejvíce jsem na práci s Pavlem ocenil jeho reakční dobu, která byla, dalo by se říci, “okamžitá”. I díky tomu jsme ve velmi krátké době přešli na tuto platformu a během jednoho školení jsme byli schopni tyto nástroje používat. Určitě ještě v budoucnu využiji Pavlových služeb.

Peter Giertl – produkční společnost SLAVICA
S Pavlem se znám díky think tankům portálu Na volné noze a občas se potkáváme i na jiných vzdělávacích a coworkingových akcích. Pavel je velmi přátelský, otevřený a komunikativní, člověk, kterého je prostě fajn v životě mít. Mimo jiné i proto, že je schopný udělat vše pro záchranu vašeho ztraceného hesla od pracovního emailového účtu nebo zorganizovat administrativní chod vašeho podnikání díky na míru vytvořenému plánu s pomocí Google Apps. Už dlouho jsem se nesetkala s takovou profesionalitou, integritou a kvalitou podaných informací a jejich aplikaci v reálu. Pavle, obrovské díky za vše, zjednodušuješ mi život!
Mgr. Nina Hanáková – lektorka angličtiny se specializací na výuku bez učebnic
Pavla jsem poznal jakožto kolegu lektora firmy NetMail, kdy mne na setkáních lektorů od počátku oslovoval a inspiroval svou brilantní erudicí, přirozeným intelektem a geniálním smyslem pro humor – takový Monty Python v jedné osobě. Jelikož sám přednáším, obdivně doceňuji Pavlovy mistrné dovednosti se s nadhledem vcítit do aktuálně probíraného tématu či položeného dotazu, exkvizitně rozkrýt a analyzovat klíčové aspekty dané problematiky a velmi názorně a s uvedením adekvátních příkladů danou věc vysvětlit do přirozeného „docvaknutí“ a pochopení v souvislostech. Měl jsem to potěšení zažít Pavla na otevřeném školení Google Apps, jež pro mne bylo po odborné, metodické, pedagogické i psychologické stránce nesmírně přínosné a lidsky obohacující. Klobouk dolů, jednoznačně doporučuji a díky!
PhDr. Jiří Leipert, Ph.D. – katedra informatiky, Pedagogická fakulta UK, Praha
Měl jsem příležitost pracovat s Pavlem Minářem více než tři roky. Společně jsme vedli softwarovou divizi firmy ZONER software, a.s. Za dobu spolupráce se Pavel projevil jako nadstandardně systematický a pečlivý pracovník s vysokým pracovním nasazením. Díky jeho iniciativě se podařilo definovat procesní chyby uvnitř firmy, dostat pod kontrolu a stabilizovat náklady a kompletně zabezpečit chod firmy po technické stránce (HW, SW, vnitrofiremní systémy, CRM, support, e-commerce apod.). Jako technický ředitel divize mohl využít i své bohaté zkušenosti z vedení vývojového týmu a měl tak nezanedbatelný pozitivní vliv na stávající i nové produkty a služby firmy ZONER software, a.s. Naprosto spolehlivý a pečlivý jak v pracovním ale i osobním životě. Neváhal bych ani vteřinu se o něj opřít v jakékoliv situaci.
Jaroslav Kucek – ředitel divize Software, ZONER software, a.s.
Absolvovali jsme školení Pavla Mináře na Google aplikace. Pavel vykládá velmi logickým, přehledným a srozumitelným způsobem i pro počítačové laiky. Má trpělivost a odpovídá na všechny dotazy s klidem, rozvahou a přitom věcně. Naučil nás využívat Google aplikace tak, abychom maximálně zefektivnili svoji práci a zvýšili produktivitu. Ukázky byly názorné a velmi praktické. Pavlova školení i poradenské služby vřele doporučuji. Je to profesionál v oboru, který nepotřebuje ukazovat, že ovládá technickou hantýrku, ale opravdu pomáhá i naprostým laikům.
Bc. Zuzana Bartůšková – účetní specialistka
Na školení Google Gmail od Pavla Mináře mne zaujala především schopnost v krátkém čase vystihnout podstatu výhod služeb Google a rychle s nimi seznámit účastníky. Pavel nám poskytl řadu tipů, jak zefektivnit práci s e-maily, nastavit různé filtry a jak svůj účet lépe zabezpečit. Vše se dalo aplikovat v reálném čase. Také oceňuji Pavlovu schopnost rychle, stručně a jasně odpovídat na dotazy. Školení Google Gmail bych doporučil každému, kdo si chce ušetřit práci s vyřizováním e-mailů, adresářem a správou kontaktů.
Mgr. Lukáš Vik – grafik a webdesignér
Vtipnějšího, ochotnějšího a schopnějšího IT parťáka byste těžko hledali. Pavel se ujal založení mého G Suite účtu a nastavil vše, dle mých požadavků. Navíc mi rovnou ukázal i pár vychytávek pro rychlejší práci v Gmailu. Myslela jsem si, že nejsem až taková Gmailová lama, protože free e-mailovou schránku a Google Dokumenty včetně kalendáře používám. Po této zkušenosti mi ale něco říká, že mi Pavel ještě vytře zrak. Po jeho nabitém školení se budu jistě chytat za hlavu, jak jsem mohla pracovat s Gmailem a G Suite tak zatraceně neefektivně! Už se moc těším!
Kristýna Sataryová – ilustrátorka a kreativní kreslířka
Co se mi na školení Google Apps líbilo? Spousta praktických informací, reakce na potřeby a otázky účastníků, všechno ukázané názorně, v praxi a s humorem. Navíc šikovné tipy na aplikace pro Android. Za mě super!
Mgr. Magdalena Čevelová, MBA – specialistka na marketing nezávislých profesionálů a malých firem
Co by se dalo na školení Google Apps od Pavla Mináře zlepšit? Vůbec nic mě nenapadá. Ale pravda je, že když jsme se dozvěděli, jak dlouho se budeme školit, a ještě k tomu v sobotu, mysleli jsme, že bude nuda. Ale den neuvěřitelně utekl. Zaujal mě způsob školení, myslím tím zábavnou formu a lidský přístup školitele.
Marcela Heřmanská – Multitrans CZ s.r.o.
Na školení Google Apps od Pavla Mináře se mi líbilo praktické zaměření informací, návaznosti na další aplikace a Android. Dále pak zábavné příklady ze života, které pomáhají zapamatování. Na školení panovala dobrá atmosféra, na jejímž vytvoření měl Pavel velký podíl.
Bc. Tomáš Bloudek – všestranný řemeslník a stavař se specializací na koupelny a bytové rekonstrukce
Pavel Minář zajišťoval pro Asociaci dodavatelů montovaných domů migraci na prostředí Google Apps. Před zahájením prací na projektu pan Minář zpracoval v rámci úvodní konzultace podrobnou analýzu současného stavu. Následně provedl návrh nového řešení včetně proškolení dotčených pracovníků, které bylo zaměřeno nejen na podrobné vysvětlení funkce nového prostředí, ale věnoval se také bezpečnosti práce s počítačem a upozornil na užitečné nástroje, které se systémem Google Apps souvisí. Samotný transfer dat proběhl bez jakýchkoli problémů a také dotazy uživatelů obratem zodpověděl. Na základě této pozitivních zkušenosti budeme s panem Minářem dále spolupracovat i na jiných projektech.
Ing. Vratislav Blaha, CSc. – předseda Asociace dodavatelů montovaných domů

Společně s kolegy z poradenské firmy jsme pracovali pro Zoner, divizi Software skoro čtyři roky. Naším úkolem byla mimo jiné restrukturalizace řízení divize. Pavla Mináře jsme po zhruba roce navrhli na pozici ředitele divize z jeho stávající pozice vedoucího vývoje. Opírali jsme se v našem rozhodnutí o následující důvody:

  • zkušenosti a znalosti z oblasti vývoje i trhu se software (který divize vyrábí)
  • přirozená autorita u lidí napříč firmou
  • ztotožnění se s produktem, loyalita, poctivost v práci i v rozhodnutích
  • vysoké pracovní nasazení

Našeho rozhodnutí jsme nelitovali. V dalších letech prokázal, že vlastnosti, pro které jsme jej doporučili, opravdu umí využít ve prospěch firmy.

Tomáš Hofer – Ander Lippin
Pavla Mináře jsem oslovila v době, kdy jsme v naší manufaktuře na výrobu vlněných přikrývek začali zavádět procesní řízení a G Suite jsem si vybrala jako základní nástroj. Pavel nejenže hladce zvládl veškeré technické úkony spojené s migrací naší pošty a dokumentů do Google Apps. Také nás dokázal perfektně zaškolit a tím i utvrdit v tom, že tyto aplikace nejsou jen dobrým nástrojem, ale naprosto skvělým prostředkem ke zefektivnění práce celého týmu. Spolupráce s Pavlem je radost. Jeho osobitý a profesionální přístup musí bezpochyby nadchnout každého, kdo má tu čest využívat jeho služeb.
Zuzana Bílková – Batex – beskydská manufaktura na vlněné přikrývky a lůžkoviny
Pavel to umí. A umí to skvěle. O G Suite ví asi všechno a zvládá to srozumitelně předat. Navíc se u toho člověk nenudí. Jako celoživotní „ajťák“ jsem byl zvědavý, jestli mi školení přinese něco nového a byl jsem velmi mile překvapen. Školení prakticky kompletně změnilo můj přístup k emailu a kalendáři. Nejenom, že vím „kam sáhnout“, pokud něco potřebuji, ale výrazně mi školení pomohlo zvýšit efektivitu a produktivitu. Jedno z nejlepších školení, které jsem zažil, dá se říct, že se stalo vzorem pro mé vlastní kurzy. Rozhodně doporučuji absolvovat.
Milan Půlkrábek – lektor a konzultant digitální sebeobrany, autor projektu CryptoLAB
Pavla Mináře jsem oslovila, když jsem začala uvažovat o migraci Gmailu na G Suite, ze které jsem měla docela vítr. Naprosto se nebylo čeho obávat. Pavel je neskutečně milý a vstřícný člověk, se kterým zamýšlená „operace“ proběhla jako po másle. A nejenom to. Doporučil mi, jaké zvolit praktické a sympatické jméno domény a e-mailu, o čemž jsem sama předtím ani neuvažovala. Jsem moc ráda, že jsme měla tu čest jeho služeb využít.
Naďa Moyzesová – grafička a ilustrátorka
Pavel mi pomáhal s přechodem na Google Workspace a spolupráce s ním byla skvělá. Vše od dohodnutí zakázky přes její realizaci až po následný servis probíhalo naprosto hladce. Perfektní kombinace profesionálního a lidského přístupu.
Daniel Ondřejík – lektor osobní produktivity a osobního rozvoje
Zúčastnil jsem se Pavlova školení G Suite a kromě obsahu samotného školení jsem byl příjemně překvapen Pavlovou profesionalitou a přístupem k účastníkům. Pavel umí předat to nejdůležitější týkající se práce s G Suite z pohledu uživatele. Jeho tipy pro Gmail (zero inbox apod.) mi pomohly zefektivnit práci s e-maily. Účastníkům nabízí follow-up po školení, kterého jsem využil protože mě zajímala i migrace na placené G Suite a follow-up předčil mé očekávání. Pokud se zajímáte o G Suite případně o migraci na placenou verzi, určitě využijte Pavlových služeb.
Vašek Jelen – Marketing Consultant
V rámci zlepšování svého workflow a optimalizace práce se zakázkami jsem se dostal k tipu na Procesoid a oslovil jsem Pavla Mináře se žádostí o konzultaci jeho nasazení a používání. Jaké bylo mé překvapení, když jsme se nakonec vlastně místo řešení procesů probrali komplexně tím, jakým způsobem přijímám zadání práce od klientů, jak si eviduji úkoly atp. No a nakonec jsme došli k závěru (byť to nebyl záměr ani z jeho, ani z mé strany), že pro mě bude výhodné přejít na Google Workspace. Pavel mi s celým převodem ochotně pomohl tak, že jsme jej zvládli udělat hladce za provozu. Odpověděl mi srozumitelně na všechny mé dotazy a další kroky zvládám sám. Mimo Google Workspace jsem nasadil i Procesoid a s používáním obou jsem maximálně spokojený. Šetří mi to čas a zvyšuje efektivitu. Díky Pavle!
Jan Barbořík – marketér s duší grafika
Po školení Pavla Mináře mám poprve v životě pořádek v mailech. Respektive mám pořádek ve všem, co je podstatné a to ostatní mám archivováno tak, aby to nebylo na očích, ale zároveň vše rychle najdu. V doručené poště 0 nevyřízených zpráv i zakrátko po dovolené. Poprve po letech jsem bez problému s docházejícím místem v mé mailové schránce. Zabralo to čtvrt hodiny. A to je jen začátek… Líbí se mi, jak se Pavel chápe každého problému či dotazu prve běžným selským rozumem, najde jeho jádro nejdříve slovně a až potom následuje jeden či více způsobů řešení pomocí jednoduchého IT postupu.
Daniel Grmela – Projektant ve společnosti Slamák.info
S Pavlem je úžasná spolupráce. Dokázal mi během krátké doby vyřešit problém přesunem e-mailu pod G Suite a ušetřit tak spoustu času.

Na spolupráci mě mimo jiné nadchla úžasná a lidská komunikace.

David Kočí – UX designér se specializací na e-commerce
Na školení u Pavla Mináře jsem poprvé byla před rokem, když jsme v divadle přemýšleli nad změnou systému práce – méně papíru, méně syslení informací jen pro sebe, více sdílení a zjednodušení práce. Moje očekávání byla nadmíru splněna. Ačkoli jsem se již považovala za aktivního uživatele Gmailu, Google Kalendáře i Drive, Pavel mě bez váhání přesvědčil, že mám ještě hodně velké mezery ve vzdělání. Navíc Pavel není žádný suchar, takže u školení jsme si i zasoutěžili, napsali básně, ale pořádně se zasmáli a co mi bylo velmi blízké, Pavel ve mně vyvolal pocit, že se dobře známe a tedy zeptat se na hloupou otázku není hloupé. Na základě této zkušenosti jsme implementaci G Suite k nám do divadla provedli právě s ním. A ačkoli jsem z toho prvně měla strach, jak to bude lidmi v organizaci přijato, zaznamenala jsem největší úspěch v tom, že opravdu spoustu dokumentů sdílíme, doplňujeme společně dokumenty a máme nad nimi společnou kontrolu. Kdykoli potřebujeme, Pavel je na drátě ochoten nám pomoci. Já ze školení byla tak nadšená, že jsem kurzem G Suite u Pavla Mináře podarovala i členy rodiny.
Jitka Honsová – Slovácke divadlo
Přístup Pavla Mináře je mi velmi blízký. Umí skloubit odborné znalosti člověka vzdělaného v IT a zároveň je komunikativní, bezprostřední a udělá školení zábavné a díky tomu užitečné. Vnímá, jestli se mu účastníci nenudí, dovede pracovat s publikem a díky tomu všemu dokáže, že si ze školení každý účastník odnese užitečné informace (protože u vykládání užitečných věcí neusnul, jako na jiných IT školeních). Líbila se mi moc přátelská atmosféra, díky které se nikdo nebál ptát a ujasňovat si postřehy. Zároveň je vše postaveno na praktických ukázkách, zkoušení na vlastních účtech a tedy vysoké aplikovatelnosti do praxe. Školení mě bavilo a ačkoliv s Google Apps pracovat umím, odnesla jsem si nové poznatky a hlavně tipy na jejich využití ve své práci.
Natálie Berglowcová – lektorka a psycholožka
Pavel zařídil téměř nemožné. Během migrace na Google Apps měl nejen trpělivost s mou IT negramotností, ale dokonce vše zařídil tak, že si již se všemi potřebnými Google aplikacemi náramně rozumíme. Děkuji, vřele doporučuji a věřím, že budu jeho trpělivost a profesionalitu pokoušet i v budoucnu.
Jiří Hembal – pilot horkovzdušných balónů
Z migrace celé naší organizace na Google Apps jsem měla obrovské obavy. Jsme úředníci v různém věku a s různými IT dovednostmi. Půjde to bezbolestně, půjde to vůbec? Pavel Minář ale během školení předvedl obdivuhodný výkon. Zvládl se věnovat jak elegantním vychytávkám pro pokročilejší uživatele, tak rozptýlit obavy a skrze základy za ruku provést ty, co se Google Apps setkali poprvé. V prosinci 2015 za sebou máme v JCMM už několik spokojených měsíců práce v cloudu a víme, že se na Pavla Mináře můžeme vždycky obrátit.
Mgr. Lucie Karmová – JCMM, podpora talentovaných studentů a mladých vědců
Pavla Mináře a jeho školení Google Apps mohu vřele doporučit. Školení bylo bezvadně připravené, výborně vedené a maximálně přizpůsobené našim potřebám. Účast na školení jsem sice dlouho zvažovala (s IT se úplně nekamarádím), když jsem se ale rozhodla a Pavlovi napsala, už z naší komunikace jsem věděla, že je to krok správným směrem. To se také později potvrdilo – kvalita mé práce třeba jen s Gmailem mnohonásobně vzrostla. Děkuji Pavle.
JUDr. Jindřiška Šulcová – patentová zástupkyně pro ochranné známky a poradkyně pro práva duševního vlastnictví
Pavel Minář u nás migroval cca 30 lidí na Google Apps a zaslouží si za to rozhodně palec nahoru. Nejen, že se po technické stránce vypořádal s velmi komplikovaným IT prostředím a prakticky pro nás navrhl řešení na míru, ale projevil u toho také velkou dávku empatie a politického důvtipu. Ať už se jednalo o komunikaci s IT oddělením nebo následné školení zaměstnanců. Hlavní ale je, že se na Pavla dá i nadále spolehnout. Když se nějaké problémy objeví, nestrká hlavu do písku a ochotně je řeší.
Jan Kupčík – produktový manažer Zoner Photo Studio
Pavla jsem oslovila, když jsem se rozhodla pro migraci z Gmailu na Google Apps. Pro mě poměrně velká změna, které jsem se trochu obávala. Netušila jsem, jaká to může být pro Pavla hračka. Je to profesionál do morku kostí. Sexy nová adresa lenka@paprok.cz už se těší na Unlimited verzi (dřív jsem ani netušila, co to je). Přesně takové jsou služby Pavla – téměř nemají limity a spolupráce s ním je prvotřídní. Pomohl mi s novým nastavením i přenosem klientských dat. Když bylo potřeba, polopaticky vysvětloval. Neváhejte a migrujte s Pavlem, rozhodně to za to stojí.
Ing. Lenka Papřoková – sloganistka
Pavel Minář pro nás zajišťoval migraci na Google Apps s následným školením pro zaměstnance. Absolvoval jsem už opravdu spoustu školení, ale tolik praktických informací včetně osobitého a vtipného přístupu jsem ještě nikde nezažil. Vše co bylo domluveno, bylo bezezbytku splněno i s bonusovými zážitky :-). Pavel je profesionál každým coulem a pokud přemýšlíte o migraci na Google Apps, tak doporučuji všemi deseti.
Rostislav Peníška – jednatel Adrop.cz
Pavel je pro mě člověk číslo 1 co se týká využití chytrých telefonů, cloudových řešení a celkově využití IT tak, aby technika pracovala pro nás a ne proti nám. Několikrát jsem mohl využít jeho služeb a je super nechat si poradit od člověka, který tomu rozumí.
Ing. Mira Vlach – projektový manažer, trenér a konzultant
Zcela upřímně – školení Gmail od Pavla Mináře bylo bomba! Po školení mám pocit, že když zítra opustím Outlook, vím, do čeho jdu a nestrávím hodiny počátečním zkoumáním „jak to vlastně funguje“ a „k čemu to všechno je“. Ještě nikdy jsem se za tak krátkou dobu nedozvěděl tolik vychytávek a drobností o používání nějakého software. Školení mi ušetřilo hodiny samouky a pokusů/omylů.
Ing. Michal Vintr, Ph.D. – konzultant, školitel a expert na spolehlivost a bezpečnost produktů
Pavel Minář je vtipný, spolehlivý a velmi vstřícný člověk. Ráda bych Pavla doporučila všem, kteří bojují s jakýmkoli problémem spojeným s IT. Nejvýhodnější řešení pro vás bude mít hned v rukávu. Navíc dostanete spoustu doporučení na praktická vylepšení vaší práce, na která byste si ani ve snu nepomysleli. Moc děkuji i za trpělivost, kterou Pavel se mnou měl s velmi začátečnickými dotazy.
Ing. Olga Rochowanská – stylistka a poradkyně s odíváním
Jakožto počítačový laik jsem se obrátil na Pavla Mináře, aby v naší firmě nainstaloval a proškolil nás v používání Google Apps. Obzvláště mu děkuji za to, že mi pomohl se zbavit předsudku, že všichni ajťáci jsou divní. Školení a vše kolem bylo super. Prostě profesionál!
Jakub Gajda – stavař se specializací na ekostavby, dřevostavby a sruby
Pavel Minář je extrémně spolehlivý a organizovaný člověk. Nevím o nikom s takovým smyslem pro time management jako je on. Pavla znám také jako férového člověka, co dělá svoji práci (a nejen tu) s plným nasazením a vervou. Výsledkem je potom důraz na dodržování termínů, dochvilnost, spolehlivost a pečlivost, což jsou vlastnosti obzvláště dnes ceněné.
Milan Mareček – fotograf
Martin MacháčekPavel Minář proškolil na Google Apps v naší firmě celkem třicet zaměstnanců. Především obchodníků, ale i administrativní a provozní zaměstnance. Pavel je opravdový profesionál, který nám připravil školení Google Apps na míru. Díky vyšší efektivitě a organizaci práce našich zaměstnanců se náklady na školení vrátily okamžitě.
Martin Macháček – jednatel – DAMEDIS s.r.o.
Lukáš KillarPo návštěvě školení Pavla Mináře na Google Apps se mi otevřely nové možnosti pro rozvoj firmy. Domluvili jsme se proto na migraci a školení pro zaměstnance. Školení Google Apps proběhlo v profesionální a přesto přátelské atmosféře. Oceňuji také pomoc s aplikacemi a doprovodnými problémy, které se vynořily. Nyní všichni využíváme možnosti Google Apps a těšíme se na novinky, kterými nás Pavel zásobuje.
Lukáš Killar – Dimatex – specialisté na recyklaci textilu
Andrea GrigerováS Pavlem jsme uspořádali pro naši neziskovou organizaci (Rodinné centrum Pastelka) dvě školení Google Apps. Školení byla perfektně provedena, obsahovala velké množství praktických informací podaných záživnou, až zážitkovou formou. Pavlovi kromě rozsáhlých znalostí z IT nechybí ani smysl pro humor, dobré prezentační dovednosti a naladění se na vlnu a úroveň přítomných. Dozvěděli jsme se spoustu informací nejenom z tématu Google Apps. Jeho školení určitě stojí za to.
Andrea Grigerová – Rodinné centrum Pastelka
Pavel Minář s námi spolupracoval jako projektový manažer na produktu Zoner Photo Studio 15. Byl jsem zodpovědný za uvedení produktu na trh, ale díky spolupráci s Pavlem jsem nemusel hlídat termíny, řešit zpoždění dodavatelů a případně upravovat harmonogram prací tak, aby byl produkt v dané datum na trhu. Zjednodušeně řečeno – fakt, že stále víme, jak na tom projekt je, byl velmi osvobozující jak pro mě, tak pro ostatní zúčastněné a umožnil nám soustředit se nerušeně na naši práci.
Michal Prouza – ZONER software
Pavel Minář nastoupil do ZONER software jako vývojář. Krátce nato se stal vedoucím vývojového teamu, který pracoval na vektorovém grafickém editoru Zebra pro Windows a správci digitálních fotografií Zoner Photo Studio. Během několika měsíců se stal klíčovým zaměstnancem společnosti. Pavel předvedl mimořádnou morální zásadovost a loajalitu k firmě. Neváhal investovat všechnu svoji energii a volný čas, aby dokončil svěřené projekty v daném termínu, což nám pomohlo koordinovat marketingové aktivity spojené s vypuštěním produktů na trh. Pavel vybudoval stabilní vývojový team, který měl pod jeho vedením po více jak 10 let prakticky nulovou fluktuaci. Během let v ZONER software si osvojil a rozvinul široké spektrum znalostí a dovedností, včetně programování v několika jazycích a řízení vývojových a návrhářských teamů.
Roman Slavičinský – COO a spoluzakladatel, ZONER software, a.s.
Pavla Mináře jsem po sérií několika dotazů pasovala na svého osobního IT poradce. Vždy si udělá čas, vždy mě trpělivě vyslechne a vždy přijde s nejvhodnějším řešením. A pokud mi zrovna nevyhovuje, flexibilně vymyslí něco jiného. Můžu ho s čistým svědomím doporučit jako skvělého odborníka a člověka, který je kdykoliv ochoten pomoct.
Kateřina Kalačová – podpora projektů a podnikání
Petr AndrásekWow, první životní inbox zero (standartně denně kolem 150-200 mailů), díky přesunutí všeho na gmail a tréninku od Pavla Mináře. Epic. Můžu jít spát před půlnocí!

Díky, Pavle!

Petr Andrýsek – Chief Shark social media agentury Socialsharks
Vertigo se účastnilo výběrového řízení na dodavatele grafiky, které organizoval Pavel Minář. Přestože jsme nakonec nevyhráli, bylo mi potěšením se ho zúčastnit, protože zadání bylo velmi dobře zpracováno. Špatně nebo neodborně vypsaných výběrových řízení jsem v našem oboru zažil dost, tohle bylo jiné. Koneckonců i to, že byl dodržen termín pro vyhlášení výsledků, je poměrně výjimečné. Pokud takhle dělají všechno, tak věřím, že i výsledek bude velmi dobrý.
Ing. Radomil Dojiva – Vertigo, ředitel společnosti
Dcera Pavla Mináře navštěvuje naši mateřskou školu. Pavel Minář je sympatický a pohodový tatínek, který výborně motivuje svoji dceru Klárku. Když jsme se jednou spolu zapovídali, nabídl nám pomoc s webem školy, a to formou sponzorského daru. Byla jsem velmi překvapena ochotou a odborností, se kterou k problému přistupoval. Kdykoliv jsme si sjednali schůzku, byl dokonale připraven a poradil, jak nejlépe problém vyřešit. Velmi nám pomáhá a my si jeho pomoci nesmírně vážíme. Děkujeme.
Věra Tihlaříková – ředitelka MŠ Synkova, Brno
Přínos školení byl pro mne obrovský. Nejde ani o to, že mi Pavel Minář ukázal jak funguje Gmail, ale spíše mi ukázal, jak používat tyto věci online a co umožňují.
Petr Komárek

Seznam profesionálů a firem, které mohu s klidným svědomím doporučit pro změnu já, najdete na mém blogu.

Přidejte se do řad spokojených klientů!

Máte-li libovolný problém s IT nebo dotaz na Google Apps – neváhejte mě prosím kontaktovat.

Back to Top