IT poradenství a Google Workspace

Workshop Google Workspace (G Suite*)

… nabitý zlepšováky, které začnete používat nejpozději zítra

*) Google čas od času změní jméno svého balíku firemních aplikací (Gmail, Google Kalendář, Google Disk, …). Nejdříve to byly Google Apps, pak G Suite a na podzim 2020 to celé přejmenoval na Google Workspace. Mění se pouze jméno, vše ostatní zůstává.

Školení Gmail, Kalendář, Google Disk a Hangouts

Od roku 2012 jsem proškolil 7123 uživatelů na 722 školeních. Překvapilo mě, že naprostí počítačoví laici, zkušené asistentky i machři na počítače řeší v kanceláři ty samé problémy s dokumenty a emaily. Schválně jestli se poznáte v některé situaci?

 • Už jste si někdy ve sdíleném adresáři / FTP smazali soubor? Už nešel obnovit, že? To se na Google Disku nestane. Koš se zde sám nevysypává a pokud ho omylem přece jen vysypete, správce může data pro vás obnovit.
 • Potřebovali jste od 5 lidí vyplnit nějakou tabulku? Většinou se posílá dokolečka mailem. V Google dokumentech pošlete jen odkaz na soubor v cloudu a všichni mohou současně pracovat na tomto dokumentu. Žádná práce navíc. Žádné výkřiky „Kdo má poslední verzi dokumentu?“
 • Nosíte si „aktuální“ verze dokumentů na flashce? A občas upravujete tu „ne-úplně-aktuální“ verzi? Už nebudete muset. A navíc drobnosti v pohodě upravíte i na mobilu. Tak ostatně vznikala i tato stránka.
 • Než se spustí Outlook, stihnete si udělat kafe? Chápu, ráno je to OK. Ale když před poradou potřebujete něco rychle najít…
 • Nedaří se vám najít ten správný dokument, protože ho máte na jednom ze čtyř záložních disků? A nevíte na kterém.
 • Potřebujete se doma podívat na mail, který je na počítači v práci?
 • Kolega dal výpověď a všechny pracovní maily má jen v soukromém Gmailu? Smůla, přišli jste o veškerou komunikaci s klienty.

Poznali jste se jenom 3x? Tak to patříte k menšině. 80 % lidí ve firmách zápasí denně nejmíň s 5 případy. Plus jedním navíc – pěkně nadupanou složkou s tísícovkami emailů na jedné nepřehledné hromadě.

I tisíce mailů vyčistíte za pár dnů

Vsaďte se, že i vy budete mít s malým úsilím jen 9 mailů k řešení jako já. Protože 3 dny po školení to tak měl i Karel Borovička. A 3000 starých mailů a 80 nových denně zkrotil na zero inbox za krátkou dobu i David Hájek (více o tom, jak to zvládl).

Takto vypadá můj Gmail. 9 zpráv, které chci mít na očích. Celkem jich mám v Gmailu za ty roky přes 112.000. A když něco hledám, je to otázka vteřin.

Jak má vypadat Gmail

Naučím vás (viz čísla na předchozím obrázku)

 1. Jak pracovat se štítky a vnořenými štítky, abyste měli v emailech pořádek
 2. Jak vypíchnout díky Prioritní poště emaily, které nesmí zapadnout
 3. Jak automaticky označovat emaily, které jsou pro vás důležité (např. od šéfa, manželky nebo VIP klienta)
 4. Jak funguje tzv. zero-inbox – vyřízené emaily nemusí strašit v doručené poště
 5. Jak vzájemně propojit Gmail, Google Kalendář, Úkoly nebo Kalendář
 6. Věděli jste o tomto nenápadném odkazu Podrobnosti v Gmailu? Ten vám může zachránit data, když vám někdo třeba ukradne telefon.

Email je fajn. A co další aplikace?

Gmail je jen začátek. Nicméně trápí nejvíc lidí. Co ještě budeme dělat? Hlavně se bavit o spolupráci na dokumentech, jejich propojování, dobrém organizování a zabezpečení vašich dat. Prošel jsem si zpětnou vazbu účastníků školení za poslední 3 roky a zjistil jsem, že hned po školení zavedli do praxe tyto změny:

 • oddělují firemní mail a soukromý mail, ať mají doma klid
 • skoro přestali používat klasické office aplikace
 • po firmě si posílají elektronické dotazníky, které se rovnou zapisují do sdílené Google tabulky
 • fotky si zálohují do cloudu
 • vytváří si více kalendářů, různě je mezi sebou sdílí (ve firmě, s rodinou) a jednoduše nachází vhodný termín pro schůzku desetičlenného týmu
 • někteří si veškeré úkoly vedou jen v kalendáři
 • v mailu hojně využívají automatické štítky a směřují k zero inboxu
 • na chat (i týmový) používají Hangouts i s historií
 • přestávají používat Outlook, Apple Mail a Thunderbird
 • drobné úpravy dokumentů, domlouvání schůzek i sdílení souborů dělají i na mobilu
 • sdílí si s kolegy obrazovku přes Hangouts a společně upravují jeden dokument / tabulku
 • do kalendáře si dávají čas jen pro sebe
 • delegují přístupy k dokumentům na asistentky nebo účetní
Celé dopoledne jsem trávil tuněním gmailu a Google Apps účtu a ještě sem si to trochu vylepšil. Musím tomu dát trochu času na zvyknutí, ale prvním pocit ze zero-inbox je sakra dobrej!
Petr Kincl, IT konzultant
Moc doporučuji tohle školení. Nejsou to žádné teoretické kecy, nesmysly a velkohubé sliby. Pavel Minář vás velmi přívětivě a prakticky naučí postupy a dovednosti, které vám ušetří nejen spoustu času, ale hlavně mentální kapacity. I jen 30 % zavedených rad vám za 1-2 týdny ušetří tolik času, kolik jste ho věnovali do školení.
Pavel Jílek, designer
Školení bylo super. Hlavně proto, že jsi nám ukazoval skutečné využívání těch všech vychytávek na příkladech z běžnýho života. Žádný to školní “v menu Vložit najdeme položky vložit obrázek, vzoreček a tabulku…”.
Karel Borovička, digitální marketér

Dočetli jste až sem? Tak to už zbývá jediné – kdy, kde a za kolik.

Cena

Cena workshopu je 2.900 Kč + DPH za 7 nabitých hodin.

Poskytuji záruku vrácení peněz, pokud školení nesplní vaše očekávání (no questions asked). Splatnost faktury je proto záměrně až po školení. Pokud nebudete spokojeni, dejte mi prosím vědět a fakturu roztrhejte.

Co je v ceně školení

 • tištěné materiály
 • domácí úkol
 • 30 minut individuálního poradenství zdarma (běžná cena 2.000 Kč)
 • přístup do neveřejné komunity (informace o novinkách, uživatelská podpora, …)
 • občerstvení (káva, voda, ovoce, snídaně/svačina)

A důležitá informace: workshop jsem koncipoval pro běžné uživatele, takže vůbec neřešíme administrátorské nastavení. Pokud byste chtěli proškolit vašeho správce / IT člověka, napište mi.

Nejbližší termíny školení Google Workspace

Momentálně nemám vypsány žádné termíny pro veřejnost. Napište mi prosím a já vám dám vědět, jakmile vypíši nový termín. Nebo se domluvíme na individuálním školení.

Brno
?.?.2023
9:00 – 17:00
7 hodin + oběd
Impact Hub Brno
Cyrilská 7, Brno
(mapa)
Cena:
2.900 Kč + DPH
OBSAZENO Přihláška
Praha
?.?.2023
9:00 – 17:00
7 hodin + oběd
Impact Hub Praha
Drtinova 10, Praha 5
(mapa)
Cena:
2.900 Kč + DPH
OBSAZENO Přihláška

Žádný z výše uvedených termínů vám nevyhovuje? Nevadí, dám vám vědět, jakmile vypíši nové termíny. Chci info
o termínech
Dáváte přednost školení z pohodlí domova? Mrkněte na mou nabídku videokurzů Google Workspace Videokurzy

Co si vzít s sebou?

Budeme si povídat, ale hlavně věci rovnou zkoušet. Znáte klasickou hru „město, země, zvíře, rostlina“? Tu si zahrajeme také. Online. Takže mějte s sebou notebook a založený účet na Googlu (stačí i účet na www.gmail.com). V případě potřeby mohu zapůjčit Chromebook.

Ohlasy účastníků

Pavla Mináře a jeho školení Google Apps mohu vřele doporučit. Školení bylo bezvadně připravené, výborně vedené a maximálně přizpůsobené našim potřebám. Účast na školení jsem sice dlouho zvažovala (s IT se úplně nekamarádím), když jsem se ale rozhodla a Pavlovi napsala, už z naší komunikace jsem věděla, že je to krok správným směrem. To se také později potvrdilo – kvalita mé práce třeba jen s Gmailem mnohonásobně vzrostla. Děkuji Pavle.
JUDr. Jindřiška Šulcová – specialistka na ochranné známky
Zcela upřímně – školení Gmail od Pavla Mináře bylo bomba! Po školení mám pocit, že když zítra opustím Outlook, vím, do čeho jdu a nestrávím hodiny počátečním zkoumáním „jak to vlastně funguje“ a „k čemu to všechno je“. Ještě nikdy jsem se za tak krátkou dobu nedozvěděl tolik vychytávek a drobností o používání nějakého software. Školení mi ušetřilo hodiny samouky a pokusů/omylů.
Ing. Michal Vintr, Ph.D. – expert na spolehlivost a bezpečnost
Že já na to školení vůbec lezl ;-). S Outlookem jsem skončil a přecházím kompletně na Gmail. Díky, bylo to super.
Pavel Lasák – autor blogu o MS Office
Pavel Minář pro nás zajišťoval migraci na Google Apps s následným školením pro zaměstnance. Absolvoval jsem už opravdu spoustu školení, ale tolik praktických informací včetně osobitého a vtipného přístupu jsem ještě nikde nezažil. Vše co bylo domluveno, bylo bezezbytku splněno i s bonusovými zážitky :-). Pavel je profesionál každým coulem a pokud přemýšlíte o migraci na Google Apps, tak doporučuji všemi deseti.
Rostislav Peníška – jednatel Adrop.cz
Přístup Pavla Mináře je mi velmi blízký. Umí skloubit odborné znalosti člověka vzdělaného v IT a zároveň je komunikativní, bezprostřední a udělá školení zábavné a díky tomu užitečné. Vnímá, jestli se mu účastníci nenudí, dovede pracovat s publikem a díky tomu všemu dokáže, že si ze školení každý účastník odnese užitečné informace (protože u vykládání užitečných věcí neusnul, jako na jiných IT školeních). Líbila se mi moc přátelská atmosféra, díky které se nikdo nebál ptát a ujasňovat si postřehy. Zároveň je vše postaveno na praktických ukázkách, zkoušení na vlastních účtech a tedy vysoké aplikovatelnosti do praxe. Školení mě bavilo a ačkoliv s Google Apps pracovat umím, odnesla jsem si nové poznatky a hlavně tipy na jejich využití ve své práci.
Natálie Berglowcová – lektorka a psycholožka

Podívejte se také na další hodnocení od mých klientů a účastníků školení.

Přihláška

Pokud máte o toto školení zájem, prosím o vyplnění krátkého dotazníku.

Back to Top