Tel: (+420) 773 259 041  /  Email: pavel@minar.cz  /  Kontakt
IT poradenství a G Suite

Co a k čemu je G Suite (Google Apps*)

… a jak šetří lidem peníze, čas i nervy

G Suite (Google Apps) je balík online aplikací (pošta, kalendář, sdílený disk, dokumenty, videohovory), který vám umožní pracovat kdekoliv a z libovolného zařízení. Proč je školím, zavádím, doporučuji a hlavně sám roky intenzivně používám? Proč na ně přešlo přes 80 % lidí, které jsem proškolil? Protože dřív zažívali trable s počítači, podobné těmto:

 • Na sdíleném disku omylem smazali soubor a nemohli ho nijak obnovit.
 • Obcházeli kolegy, aby už konečně vyplnili tu tabulku a poslali ji dalšímu kolegovi, ať to do čtvrtka stihnou poslat klientovi.
 • Volávali do jiné pobočky, aby už synchronizovali sdílená data, ať s nimi mohou začít pracovat. Nebo půl hodiny čekali, až se z jiné pobočky stáhnou data.
 • Obíhali půl dne šest kolegů, aby dohodli termín společné schůzky.
 • Komplikovaně dávali dohromady připomínky deseti kolegů z hromadného e-mailu.
 • Chodili domů s flashkou a zběsile přehrávali soubory mezi různými počítači a modlili se, ať pracují na správné verzi dokumentu.
 • Obvolávali večer kolegy, ať jim z kancelářského počítače přepošlou email od klienta.
 • Přeposílali si pracovní maily na soukromý Gmail (i když to firemní předpisy nepovolují), aby se k němu dostali i doma nebo na mobilu.
 • Potřebovali upravit dokument, ale nebyli u počítače.
 • Nemohli najít potřebný email v té jedné velké neuspořádané hromadě mailů.

Tuším, že jste se poznali aspoň 5x. Nebojte, to je naprosto obvyklé. A abyste takové situace už nezažívali, zavádím ve firmách G Suite (Google Apps). Co mě nejvíc těší, že hodně nadšení po nasazení G Suite bývají kupodivu správci IT. Protože nemusí řešit další hardware ani věčně záplatovat servery..

*) Google v říjnu 2016 přejmenoval sadu aplikací Google Apps (Gmail, Google Disk a Dokumeny, Google Kalendář, Hangouts, …) na G Suite. Mění se pouze jméno, vše ostatní zůstává.

Výhody G Suite

 • komplexní balík služeb – pošta, kalendář, kontakty, sdílené dokumenty, videokonference, chat
 • náhrada Microsoft Office – textové dokumenty, tabulky, prezentace
 • přístup odkudkoliv (stolní PC, notebook, telefon, tablet)
 • umístění na vlastní doméně
 • centrální správa uživatelský účtů
 • prostředí v češtině
 • bezpečnost a garantovaná 99.9% dostupnost

Nabízím

 • instalaci G Suite / Google Apps na vaší doméně
 • školení uživatelů a uživatelskou podporu – školil jsem tzv. Google Guides např. ve společnostech Kofola, Česká spořitelna nebo Economia.
 • správu – pokud nemáte vlastního správce
 • jsem držitelem autorizace Google Cloud Partner (dříve Google Apps Authorised Reseller)
 • mám prestižní certifikaci Google Apps Certified Deployment Specialist

Cena

 • úvodní konzultaci a představení G Suite / Google Apps nabízím firemním zákazníkům zdarma
 • cena za instalaci je individuální, záleží na náročnosti (počet uživatelů, migrace původních dat, …) a konkrétních požadavcích klienta
 • provoz G Suite – cca 85 Kč bez DPH / uživatel / měsíc (podle aktuálního kurzu, varianta 30 GB/uživatel)

Chcete si G Suite osahat?

Přijďte na uživatelský workshop, kde ukazuji spoustu praktických příkladů využití G Suite / Google Apps.

Mýty o G Suite / Google Apps

Možná jste se setkali s těmito běžnými mýty o online (cloudových) aplikacích. Podívejme se na ně bez emocí.

 1. Prý nejde pracovat, když vypadne internet a jste off-line. Jde, stačí zapnout podporu offline dokumentů a i bez internetu máte přístup k vašim souborům. A to nejen pro prohlížení, můžete je i editovat.
 2. Prý je nebezpečné mít data v cloudu. Zeptejte se sami sebe: kolik ve vašem okolí zmizelo notebooků, kolikátou máte flashku a kdy jste si naposledy počítač polili vodou. Přihlášení do cloudu se zabezpečuje podobně jako přístup do elektronického bankovnictví SMS kódem (tzv. dvoufázové zabezpečení). Pokud jsou Google Apps dostatečně bezpečné pro Českou spořitelnu nebo samotný Google, jsou bezpečné i pro vás.
 3. Prý do mých pracovních dokumentů uvidí kolegové. Neuvidí, dokud jim přístup do dokumentu nepovolíte. To je velký rozdíl oproti běžnému ukládání dokumentů na sdílený disk, kde většinou vidí “všichni všechno”.
 4. Google prý předává naše data v cloudu třetím stranám. Nepředává a zavazuje se k tomu i v licenčním ujednání: “Vaše data jsou vaše, my je nikdy nepředáme třetí straně” (s výjimkou policie, pokud má soudní rozhodnutí).
 5. Prý je potřeba rychlejší internet, když je všechno v cloudu. Kupodivu je to přesně obráceně. Protože nebudete posílat objemné dokumenty, ale pouze odkazy na ně, nároky na připojení se sníží.
 6. Prý Gmail a online editory nejsou vhodné do firem. Právě naopak. Fungují tak jak freelanceři a malé firmy, ale i španělská banka BBVA se 120.000 zaměstnanci. U nás namátkou Kofola, DHL nebo IKEA. A jede na tom i sám Google, takže bude Google Apps i nadále rozvíjet.
 7. Prý jsou Google Apps drahé. Nemyslím si. 40 EUR za uživatele a rok je konečná cena. Navíc neplatíte žádné servery, žádné další softwarové licence ani člověka, který se o Google Apps stará. Náklady se dají jednoduše spočítat. Napište mi, pomůžu vám s tím.

Znáte ještě další “prý”? Pošlete mi ho prosím, ať mohu pomoci dalším lidem do počítačového 21. století.

G Suite pro školy a neziskové organizace

Pokud jste škola nebo nezisková organizace, máte možnost využívat G Suite zdarma. Kontaktujte mě prosím, rád vám s přechodem na G Suite pomohu nebo poradím.

Na IT odborníky veřejnost nahlíží často jako na “lidi z jiné planety”. Pavel Minář je nejen odborník na Google Apps, ale hlavně člověk se zdravým selským rozumem, s citem pro komunikaci s laiky i profesionály a velkou trpělivostí, která je vždy provázena úsměvem. Pavel pro tým zaměstnanců a dobrovolníků našeho Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením připravil vstupní konzultace a rozhovory s manažery dílčích projektů, dle kterých zjistil, co bychom potřebovali, využili. Po rozhovorech s dílčími členy týmů zjistil, v čem tápeme, v čem by bylo třeba udělat ještě analýzy, ze kterých by vyplynula jasná a reálná potřeba dílčích Google aplikací v našem nadačním týmu. Pro zpracování všech dat a dalších konzultací s mými kolegy pro nás Pavel připravil dvě školení na míru. Školení vedla ve fondu k malému zemětřesení – kompletnímu přechodu celého nadačního fondu na Google Apps, které nám výrazným způsobem zjednodušily práci a šetří čas. Pavel je i po našem přechodu na Google Apps stále „při nás“. Ač se neznáme příliš dlouho, celý nadační tým ho vnímá jako jednoho z nás. A to u nás není úplně běžné…
Hana Potměšilová – Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením

Které firmy používají G Suite / Google Apps?

Přes 5.000.000 firem se rozhodlo pro G Suite a další rychle přibývají. G Suite používají jak komerční společnosti (Kofola, DHL, Whirlpool, Ahold, IKEA), technologické firmy (Konica Minolta, Hewlett-Packard, Seagate Technology, Verizon, Software602, H1.cz), banky (Česká spořitelna, BBVA), tak i státní správa (město Český Krumlov, U.S. Army) nebo školy (Univerzita Karlova v Praze, 75 z TOP100 univerzit v USA).

Chcete G Suite?

Jste firma, freelancer, škola nebo nezisková organizace a máte zájem nasazení nebo školení G Suite?

Back to Top