Tel: (+420) 773 259 041  /  Email: pavel@minar.cz  /  Kontakt
IT poradenství a Google Apps

Workshop Google Apps

…nabitý zlepšováky, které začnete používat nejpozději zítra

Od roku 2012 jsem proškolil 2.732 uživatelů na 310 školeních. Překvapilo mě, že naprostí počítačoví laici, zkušené a výkonné asistentky i AjŤáci řeší v kanceláři ty samé problémy s dokumenty. Schválně, jestli se poznáte v některé situaci?

 • Už jste si někdy ve sdíleném adresáři / FTP smazali soubor? Už nešel obnovit, že? To se na Google Disku nestane. Koš se zde sám nevysypává a pokud ho omylem přece jen vysypete, správce může data pro vás obnovit.
 • Potřebovali jste od 5 lidí vyplnit nějakou tabulku? Většinou se posílá dokolečka mailem. V Google dokumentech pošlete jen odkaz na soubor v cloudu a všichni mohou i zároveň vyplnit potřebné. Žádná práce navíc. Žádné výkřiky „Kdo má poslední verzi dokumentu?“
 • Nosíte si “aktuální” verze dokumentů na flashce? A občas upravujete tu “ne-úplně-aktuální” verzi? Už nebudete muset. A navíc drobnosti v pohodě upravíte i na mobilu. Tak ostatně vznikala i tato stránka.
 • Outlook se spouští tak akorát na přípravu kafe. Chápu, ráno je to OK. Ale když před poradou potřebujete něco rychle najít…
 • A najít ten správný dokument na čtyřech různých discích není jen tak.
 • Potřebujete se doma podívat na mail, který je na počítači v práci.
 • Kolega dal výpověď a všechny pracovní maily má jen v soukromém Gmailu a vy jste přišli o veškerou komunikaci s klienty.

Poznali jste se jenom 3x? Tak to patříte k menšině. 80 % lidí ve firmách zápasí denně nejmíň s 5 případy. Plus jedním navíc – pěkně nadupanou složkou s tísícovkami emailů na jedné nepřehledné hromadě.

Nejbližší termíny školení

Brno
15.9.2016

Praha
22.9.2016

I tisíce mailů vyčistíte za pár dnů

Vsaďte se, že budete mít s malým úsilím jen 12 mailů k řešení jako já. Protože 3 dny po školení to tak měl i Karel Borovička. A 3.000 starých mailů a 80 nových denně zkrotil na zero inbox za krátkou dobu i David Hájek (více o tom, jak to zvládl).

Takto vypadá můj Gmail. 12 zpráv, které chci mít na očích. Celkem jich mám v Gmailu za ty roky přes 55.000. A když něco hledám, je to otázka vteřin.

Jak má vypadat Gmail

Celé dopoledne jsem trávil tuněním gmailu a Google Apps účtu a ještě sem si to trochu vylepšil. Musím tomu dát trochu času na zvyknutí, ale prvním pocit ze zero-inbox je sakra dobrej!
Petr Kincl

Naučím vás (viz čísla na předchozím obrázku)

 1. Jak pracovat se štítky a vnořenými štítky, abyste měli v emailech pořádek
 2. Jak vypíchnout díky Prioritní poště emaily, které nesmí zapadnout
 3. Jak automaticky označovat emaily, které jsou pro vás důležité (např. od šéfa, manželky nebo VIP klienta)
 4. Jak si archivovat v Gmailu články pro pozdější přečtení
 5. Jak funguje tzv. zero-inbox – vyřízené emaily nemusí strašit v doručené poště
 6. Jak si přesunout Hangouty na pravou stranu, aby vám nezavazely u štítků

E-mail je fajn. A co další aplikace?

Gmail je jen začátek. Nicméně trápí nejvíc lidí. Co ještě budeme dělat? Hlavně se bavit o spolupráci na dokumentech, jejich propojování, dobrém organizování a zabezpečení vašich dat. Prošel jsem si zpětnou vazbu účastníků za poslední 3 roky a následující věci začali nejčastěji používat (dělat) nebo změnili hned po školení:

 • oddělují si firemní mail a soukromý mail, ať mají doma klid
 • skoro přestali používat klasické office aplikace
 • po firmě si posílají elektronické dotazníky, které se rovnou zapisují do tabulky
 • fotky si zálohují do cloudu
 • vytváří si více kalendářů, různě je mezi sebou sdílí (ve firmě, s rodinou) a jednoduše nachází vhodný termín pro schůzku desetihlavého týmu
 • někteří si veškeré úkoly vedou jen v kalendáři
 • pracují hodně s automatickými štítky v mailu a směřují k zero inboxu
 • na chat (i týmový) používají Hangouts i s historií
 • přestávají používat Outlook, Apple Mail a Thunderbird
 • drobné úpravy dokumentů, svolání schůzky i sdílení souborů dělají i na mobilu
 • sdílí si obrazovku přes Hangouts a společně upravují jeden dokument / tabulku
 • do kalendáře si dávají čas jen pro sebe
 • delegují přístupy k dokumentům pro asistentky, účetní
Toto bylo jedno z těch školení, po nichž si říkáte:

„Že já vůl tam nešel už dávno.“

Školení bylo super. Hlavně proto, že jsi nám ukazoval skutečné využívání těch všech vychytávek na příkladech z běžnýho života. Žádný to školní “v menu Vložit najdeme položky vložit obrázek, vzoreček a tabulku…”. Takže s manželkou už zakládáme “školní kalendář”.

Dočetli jste až sem? Tak to už zbývá jediné – kdy, kde a za kolik.

Cena

Cena workshopu je lidových 1.800 Kč + DPH za 7 nabitých hodin. Ano, je to významně levnější, než jinde. A já vám řeknu proč. Protože mě to baví. A protože se do Google Apps zamilujete a budete je chtít zavést ve firmě. A hádejte, kdo to docela dobře umí?

Poskytuji záruku vrácení peněz, pokud školení nesplní vaše očekávání (no questions asked). Splatnost faktury je záměrně až po školení. Pokud nebudete spokojeni, dejte mi prosím vědět a fakturu roztrhejte.

Co je v ceně školení

 • tištěné materiály
 • domácí úkol
 • 30 minut individuálního poradenství zdarma (běžná cena 1.250 Kč)
 • přístup do neveřejné komunity (informace o novinkách, uživatelská podpora, …)
 • občerstvení (káva, voda, ovoce, snídaně/svačina)

A důležitá informace: workshop jsem koncipoval pro běžné uživatele, takže neřešíme vůbec administrátorské nastavení. Pokud byste chtěli proškolit správce / IT člověka, napište mi.

Nejbližší termíny školení Google Apps

Brno
15.9.2016
9:00 – 17:00
7 hodin + pauza na oběd
(přidat do kalendáře)
Impact Hub Brno
Cyrilská 7, Brno
(mapa)
9 volných míst Přihláška
Praha
22.9.2016
9:00 – 17:00
7 hodin + pauza na oběd
(přidat do kalendáře)
Impact Hub Praha
Drtinova 10, Praha
(mapa)
11 volných míst Přihláška

Nevyhovuje vám žádný termín nebo město? Napište mi a zkusíme něco vymyslet.
Dáváte přednost školení z pohodlí domova? Mrkněte na mou nabídku videokurzů Google Apps.

Co si vzít s sebou?

Budeme si povídat, ale hlavně věci rovnou zkoušet. Znáte klasickou hru “město, země, zvíře, rostlina”? Tu si zahrajeme také. Online. Takže mějte s sebou notebook a založený účet na Googlu (stačí i účet zdazma na www.gmail.com). V případě potřeby mohu zapůjčit Chromebook.

Ohlasy účastníků

Pavla Mináře a jeho školení Google Apps mohu vřele doporučit. Školení bylo bezvadně připravené, výborně vedené a maximálně přizpůsobené našim potřebám. Účast na školení jsem sice dlouho zvažovala (s IT se úplně nekamarádím), když jsem se ale rozhodla a Pavlovi napsala, už z naší komunikace jsem věděla, že je to krok správným směrem. To se také později potvrdilo – kvalita mé práce třeba jen s Gmailem mnohonásobně vzrostla. Děkuji Pavle.
JUDr. Jindřiška Šulcová – specialistka na ochranné známky
Zcela upřímně – školení Gmail od Pavla Mináře bylo bomba! Po školení mám pocit, že když zítra opustím Outlook, vím, do čeho jdu a nestrávím hodiny počátečním zkoumáním „jak to vlastně funguje“ a „k čemu to všechno je“. Ještě nikdy jsem se za tak krátkou dobu nedozvěděl tolik vychytávek a drobností o používání nějakého software. Školení mi ušetřilo hodiny samouky a pokusů/omylů.
Ing. Michal Vintr, Ph.D. – expert na spolehlivost a bezpečnost
Že já na to školení vůbec lezl ;-). S Outlookem jsem skončil a přecházím kompletně na Gmail. Díky, bylo to super.
Pavel Lasák – autor blogu o MS Office
Pavel Minář pro nás zajišťoval migraci na Google Apps s následným školením pro zaměstnance. Absolvoval jsem už opravdu spoustu školení, ale tolik praktických informací včetně osobitého a vtipného přístupu jsem ještě nikde nezažil. Vše co bylo domluveno, bylo bezezbytku splněno i s bonusovými zážitky :-). Pavel je profesionál každým coulem a pokud přemýšlíte o migraci na Google Apps, tak doporučuji všemi deseti.
Rostislav Peníška – jednatel Adrop.cz
Přístup Pavla Mináře je mi velmi blízký. Umí skloubit odborné znalosti člověka vzdělaného v IT a zároveň je komunikativní, bezprostřední a udělá školení zábavné a díky tomu užitečné. Vnímá, jestli se mu účastníci nenudí, dovede pracovat s publikem a díky tomu všemu dokáže, že si ze školení každý účastník odnese užitečné informace (protože u vykládání užitečných věcí neusnul, jako na jiných IT školeních). Líbila se mi moc přátelská atmosféra, díky které se nikdo nebál ptát a ujasňovat si postřehy. Zároveň je vše postaveno na praktických ukázkách, zkoušení na vlastních účtech a tedy vysoké aplikovatelnosti do praxe. Školení mě bavilo a ačkoliv s Google Apps pracovat umím, odnesla jsem si nové poznatky a hlavně tipy na jejich využití ve své práci.
Natálie Berglowcová – lektorka a psycholožka

Podívejte se také na další hodnocení od mých klientů a účastníků školení.

Přihláška

Pokud máte o toto školení zájem, prosím o vyplnění krátkého dotazníku.

Back to Top